4 דברים שלא ידעתם על פלסטיק וחברי קיבוץ להב יגלו לכם

פלסטיק משמש אותנו למגוון שימושים וצרכים במהלך החיים, החל מתעשייה רפואית והנדסה ועד לנשיאת קניות במכולת או אריזה של מזון. חלקנו אף מתאמץ וממחזר פלסטיק דרך הפחים הכתומים שנמצאים בכל עיר, אבל יש עוד כמה דברים שלא כולם ידועים על מחזור של פלסטיק. במיוחד בשביל זה, חברי קיבוץ להב, העובדים במפעל "דולב" המייצר פחים ואריזות פלסטיק ענקיות ומייצא אותם לכל רחבי העולם, מגלים 4 דברים שלא ידעתם על פלסטיק:

  1. "חוק הפיקדון" שנחקק בשנת 1999, יצא אל הפועל בשנת 2000, והוא מאפשר החזרת דמי פיקדון על בקבוקים קטנים ופחיות. עם זאת, לא כל הבקבוקים הקטנים והפחיות חייבים בפיקדון, ולכן יש לוודא שהמוצר בידיכם זכאי להחזר של כסף. "חייב בפיקדון 30 אגורות", זה מה שיהיה רשום על האריזה, וזה יכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף עם הזמן. כמו כן, גם על בקבוקי יין מזכוכית הדבר יופיע. 
  2. בקבוקי הפלסטיק עוברים למרכז המחזור, שם מכונות ענק גורסות אותו עד לרמה של פתיתים זעירים. מהפלסטיק הגרוס ניתן לייצר תבניות ביצים, בגדים, שמיכות, מצעים, בקבוקים ומוצרים נוספים. אפילו עטים וצלחות חד פעמיות ניתן לייצר מאותו פלסטיק! 
  3. אף על פי שהוא החומר הנפוץ ביותר בשוק, מחזור פלסטיק דורש משאבים רציניים והוא נחשב לתהליך המחזור המסובך ביותר, לעומת נייר או זכוכית למשל. אנחנו עוד מחכים לצעדי ייעול מצד המהנדסים שיאפשרו מחזור נוח ויעיל יותר, אבל עד אז – חשוב למחזר כמה שיותר. 
  4. כמעט 50% מהפסולת שלנו היא פלסטיק, ולכן יש רשויות בארץ ובעולם שמציבות שני פחים לכל בית – פח לאשפה רגילה ופח לפלסטיק, שבו אפשר לזרוק את כל השקיות, אריזות, כלים, בקבוקים וכל מה שעשוי מפלסטיק, כדי לייעל את התהליך!
Rate this post
נגישות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

הישארו מעודכנים: